Data naşterii: 26.05.1950
Locul naşterii: Obreja, Jud. Caras-Severin
  Ilie SÂRBU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.37 Timiş,colegiul 4,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat








Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat13 Dec 200414 Dec 2008
Senat15 Dec 200818 Dec 2012
Senat19 Dec 201220 Oct 2015


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională - Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 20.10.2015


Istoric Comisii speciale:
Comisia specială a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra Serviciului de Informaţii Externe. - Vicepreşedinte, de la data de 21.12.2012 până la data de 20.10.2015


Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Maroc - Vicepreşedinte, de la data de 13.2.2013 până la data de 20.10.2015
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - Membru, de la data de 13.2.2013 până la data de 20.10.2015

Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top