Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Ion POPA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.03 Argeş,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal (Lider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 04.02.2015
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Elvetia Membru, de la data de 17.9.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Vietnam Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu India Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei (APCE) Membru Supleant, de la data de 16.6.2015
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică şi organizarea teritoriului Vicepreşedinte, de la data de 20.12.2012 până la data de 18.03.2014
Comisia pentru mediu Preşedinte, de la data de 18.03.2014 până la data de 03.02.2015
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top