Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Viorel CHIRIAC

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.08 Braşov,colegiul 2,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică şi organizarea teritoriului Secretar, de la data de 28.06.2016
Comisia pentru dezvoltare şi strategie economică Membru, de la data de 15.02.2016
Comisii comune:
Comisia comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru elaborarea propunerilor legislative privind legile electorale, privind modificarea Legii partidelor politice şi a Legii privind finanţarea partidelor politice şi a campaniilor electorale Membru, de la data de 16.06.2015
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu India Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Cipru Vicepreşedinte, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică şi organizarea teritoriului Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 27.06.2016
Istoric Comisii comune:
Comisia comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituţiei României Membru, de la data de 13.02.2013 până la data de 17.04.2013
Comisia comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru elaborarea propunerilor legislative privind legile electorale, privind modificarea Legii partidelor politice şi a Legii privind finanţarea partidelor politice şi a campaniilor electorale Membru, de la data de 17.04.2013 până la data de 09.02.2015
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top