Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Cristian-Dănuţ MIHAI

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.09 Brăila,colegiul 2,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal (Membru afiliat)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Vicepreşedinte, de la data de 15.09.2015
Comisia pentru dezvoltare şi strategie economică Membru, de la data de 16.02.2016
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru aderarea României la spațiul Schengen Membru, de la data de 18.07.2013
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Sultanatul Oman Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene Secretar, de la data de 20.12.2012 până la data de 15.04.2013
Comisia economică, industrii şi servicii Secretar, de la data de 17.02.2014 până la data de 22.06.2015
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 16.04.2013 până la data de 22.06.2015
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top