Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Costel ŞOPTICĂ

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru agricultură, industrie alimentară si dezvoltare rurală Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru ape, păduri, pescuit și fond cinegetic Preşedinte, de la data de 24.09.2018
Comisii comune:
Comisia comună pentru integrare europeană dintre Palamentul României şi Parlamentul Republicii Moldova Membru, de la data de 01.03.2017
Comisii speciale:
Comisia specială pentru elaborarea unei propuneri legislative pentru modificarea şi completarea Legii nr. 321/2009 privind comercializarea produselor alimentare Membru, de la data de 13.03.2017
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Arabia Saudita Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Danemarca Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Belgia Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.01.2018
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Preşedinte, de la data de 01.02.2018 până la data de 16.09.2018
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Membru, de la data de 17.09.2018 până la data de 23.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top