Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 07.07.1969
  Cristian GHICA
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul "Uniunea Salvați România”
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România”

 Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene - Vicepreşedinte, de la data de 26.9.2018
Comisia pentru mediu - Membru, de la data de 16.10.2018







Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene - Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 16.9.2018
Comisia pentru afaceri europene - Membru, de la data de 17.9.2018 până la data de 25.9.2018
Comisia pentru transporturi şi infrastructură - Membru, de la data de 11.9.2018 până la data de 15.10.2018





Go to top