Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Tudor-Alexandru CHIUARIU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.27 Mehedinţi,colegiul 2,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru constituţionalitate, libertăţi civile şi monitorizare a executării hotărârilor Curţii Europene a Drepturilor Omului Membru, de la data de 03.11.2015
Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi Membru, de la data de 04.02.2015
Comisia de validare Membru, de la data de 19.12.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Israel Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Liban Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Preşedinte, de la data de 20.12.2012 până la data de 02.02.2014
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 03.02.2014 până la data de 04.02.2015
Istoric Comisii comune:
Comisia comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituţiei României Membru, de la data de 13.02.2013 până la data de 02.03.2015
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top