Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Laurenţiu Florian COCA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.40 Vâlcea,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Slovacia Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Azerbaidjan Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 12.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 12.12.2016
Comisia de validare Membru, de la data de 19.12.2012 până la data de 12.12.2016
Istoric Comisii comune:
Comisia parlamentară a revoluţionarilor din Decembrie 1989 Vicepreşedinte, de la data de 21.12.2012 până la data de 12.12.2016
Istoric Comisii speciale:
Comisia specială de anchetă a Senatului și Camerei Deputaților privind situația celor două entități energetice, Societatea Complexul Energetic Hunedoara și Societatea Complexul Energetic Oltenia Membru, de la data de 11.04.2016 până la data de 12.12.2016
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Elvetia Membru, de la data de 17.09.2013 până la data de 16.06.2014
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top