Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Vasilica-Steliana MIRON

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.35 Suceava,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal (Membru afiliat)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 01.10.2014
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 15.02.2016
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Vicepreşedinte, de la data de 18.03.2014
Comisia de validare Membru, de la data de 19.12.2012
Comisii comune:
Comisia comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituţiei României Membru supleant, de la data de 13.02.2013
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Iran Vicepreşedinte, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Bosnia si Hertegovina Secretar, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Kuwait Preşedinte, de la data de 2.3.2015
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 03.02.2014
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 26.06.2013 până la data de 17.03.2014
Comisia pentru regulament Vicepreşedinte, de la data de 20.12.2012 până la data de 24.03.2014
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top