Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator TÁNCZOS Barna

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.21 Harghita,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România (Lider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 17.10.2016
Comisia pentru agricultură, silvicultură şi dezvoltare rurală Secretar, de la data de 20.12.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia comună specială a Camerei Deputaților și Senatului pentru examinarea rapoartelor de audit financiar ale Curții de Conturi și pentru controlul execuției bugetelor anuale ale Curții de Conturi Membru, de la data de 11.04.2016
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Letonia Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Turkmenistan Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Chile Vicepreşedinte, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru transporturi şi energie Membru, de la data de 18.03.2014 până la data de 16.10.2016
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top