Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Victor MOCANU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.10 Buzău,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Senatori fără apartenenţă la grupurile parlamentare
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia românilor de pretutindeni Membru, de la data de 20.12.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Egipt Preşedinte, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Emiratele Arabe Unite Secretar, de la data de 10.12.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Norvegia Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top