Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Leonardo BADEA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 12.09.2016
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Secretar, de la data de 04.02.2013
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia comună specială a Camerei Deputaților și Senatului pentru examinarea rapoartelor de audit financiar ale Curții de Conturi și pentru controlul execuției bugetelor anuale ale Curții de Conturi Preşedinte, de la data de 11.04.2016
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Spania Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Guineea Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Finlanda Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare Secretar, de la data de 20.12.2012 până la data de 04.02.2013
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top