Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Ioan-Cristian CHIRTEŞ

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.28 Mureş,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activităţii S.R.I. Membru, de la data de 16.01.2017
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului privind analizarea și actualizarea cadrului normativ cu incidență în domeniul securității naționale Membru, de la data de 18.04.2018
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Belarus Preşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Estonia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Armenia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia de Nord Preşedinte, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 26.12.2016
Comisia pentru agricultură, industrie alimentară si dezvoltare rurală Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 01.02.2017
Comisia pentru mediu Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 01.02.2017
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top