Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Găvrilă GHILEA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.05 Bihor,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 28.04.2014
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Secretar, de la data de 24.02.2014
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Vietnam Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Grecia Membru, de la data de 16.6.2014
Grupul parlamentar de prietenie cu Maroc Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Bolivia Vicepreşedinte, de la data de 16.6.2014
Grupul parlamentar de prietenie cu Filipine Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 24.02.2014
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top