Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Dan-Aurel IONIŢĂ

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.31 Prahova,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Membru afiliat)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Membru, de la data de 12.09.2016
Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi Membru, de la data de 10.10.2016
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 20.12.2012
Comisii comune:
Comisia parlamentară a revoluţionarilor din Decembrie 1989 Membru, de la data de 16.06.2014
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Armenia Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 18.03.2014 până la data de 04.02.2015
Istoric Comisii comune:
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activităţii S.R.I. Membru, de la data de 21.12.2012 până la data de 07.02.2013
Comisia parlamentară a revoluţionarilor din Decembrie 1989 Membru, de la data de 21.12.2012 până la data de 04.12.2013
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top