Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

FEJÉR László-Ődőn

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.15 Covasna
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Membru, de la data de 22.12.2020
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bolivariană Venezuela Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Africa de Sud Preşedinte, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentara NATO (APNATO) Membru Supleant, de la data de 17.2.2021
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 20.12.2020
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top