Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Laura-Mihaela MOAGHER

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.31 Prahova
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Secretar, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru constituţionalitate Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru antreprenoriat și turism Membru, de la data de 16.02.2022
Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului privind Statutul deputaţilor şi al senatorilor, organizarea şi funcţionarea şedinţelor comune ale Camerei Deputaţilor şi Senatului Membru, de la data de 17.02.2021
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru examinarea inițiativelor legislative din domeniul justiției Membru, de la data de 01.09.2022
Comisii speciale:
Comisii de anchetă:
Comisia de anchetă privind investigarea cazurilor de abuzuri sexuale sau a oricăror abuzuri fizice împotriva minorilor din serviciile de tip rezidențial aflate în subordinea Direcțiilor Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului (DGASPC) Vicepreşedinte, de la data de 02.03.2022
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Austria Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Federatia Rusa Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Vietnam Secretar, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Comisii anchetă:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top