Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 10.05.1970
  Mihai-Viorel FIFOR
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.02 Arad,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat








Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 dec. 201219 dec. 2016
Senat21 dec. 2016 

Istoric Biroul permanent:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 15.5.2017 până la data de 31.8.2017

Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.8.2017
Comisia pentru regulament - Preşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.8.2017
Comisia economică, industrii şi servicii - Membru, de la data de 1.9.2017 până la data de 3.9.2017
Comisia pentru dezvoltare şi strategie economică - Membru, de la data de 4.9.2017 până la data de 31.1.2018
Comisia pentru egalitatea de şanse - Membru, de la data de 1.2.2018 până la data de 10.9.2018
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi - Membru, de la data de 11.9.2018 până la data de 3.2.2019

Istoric Comisii comune:
Comisia specială de anchetă a Senatului și Camerei Deputaților pentru verificarea aspectelor ce țin de organizarea alegerilor din 2009 și de rezultatul scrutinului prezidențial - Preşedinte, de la data de 11.5.2017 până la data de 5.7.2017
Comisia specială de anchetă a Senatului și Camerei Deputaților pentru verificarea aspectelor ce țin de organizarea alegerilor din 2009 și de rezultatul scrutinului prezidențial - Membru, de la data de 6.7.2017 până la data de 11.10.2017




Go to top