Data naşterii: 18.02.1967
  Costel ŞOPTICĂ
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Arabia Saudita
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Danemarca
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Belgia
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor19 Dec 201219 Dec 2016
Senat21 Dec 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții - Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.1.2018
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții - Preşedinte, de la data de 1.2.2018 până la data de 16.9.2018
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții - Membru, de la data de 17.9.2018 până la data de 23.9.2018





Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top