Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Cristian GHICA

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti
în data de 11.12.2016, validat în data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul "Uniunea Salvați România” Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România”
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 18.12.2020
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 16.09.2018
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 17.09.2018 până la data de 25.09.2018
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 15.10.2018
Comisia pentru afaceri europene Vicepreşedinte, de la data de 26.09.2018 până la data de 18.12.2020
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 16.10.2018 până la data de 18.12.2020
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Italia Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 18.12.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 18.12.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat) Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 18.12.2020
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top