Data naşterii: 13.07.1976
Locul naşterii: Botoşani
  Tudor-Alexandru CHIUARIU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.27 Mehedinţi,colegiul 2,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Israel
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Liban
- Membru, de la data de 13.2.2013



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor15 Dec 200818 Dec 2012
Senat19 Dec 201219 Dec 2016


Istoric Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări - Preşedinte, de la data de 20.12.2012 până la data de 2.2.2014
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări - Membru, de la data de 3.2.2014 până la data de 4.2.2015

Istoric Comisii comune:
Comisia comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituţiei României - Membru, de la data de 13.2.2013 până la data de 2.3.2015




Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top