Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 14.09.1952
  Mihai RUSE
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.09 Brăila,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Alianta Liberalilor si Democratilor
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al partidului Alianța Liberalilor și Democraților

 Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică - Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru transporturi şi infrastructură - Vicepreşedinte, de la data de 17.9.2018




 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Slovacia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Argentina
- Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Pakistan
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu India
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru dezvoltare şi strategie economică - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 4.1.2017
Comisia pentru sănătate publică - Secretar, de la data de 5.1.2017 până la data de 16.9.2018





Go to top