Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 18.01.1951
Locul naşterii: Orţeşti, Drăgăneşti, Neamţ
  Ion LUCHIAN
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.31 Prahova,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal

 Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică - Preşedinte, de la data de 20.12.2012



 Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Forumul Parlamentar European pentru Populaţie şi Dezvoltare (EPF)
- Membru, de la data de 9.4.2013




Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor11 dec. 200012 dec. 2004
Camera Deputaţilor13 dec. 200414 dec. 2008
Senat19 dec. 201219 dec. 2016







Go to top