Data naşterii: 18.02.1977
  Vasilica-Steliana MIRON
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.35 Suceava,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Independent
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal Membru afiliat





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Iran
- Vicepreşedinte, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Bosnia si Hertegovina
- Secretar, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Kuwait
- Preşedinte, de la data de 2.3.2015



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 Dec 201219 Dec 2016


Istoric Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări - Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 3.2.2014
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială - Membru, de la data de 26.6.2013 până la data de 17.3.2014
Comisia pentru regulament - Vicepreşedinte, de la data de 20.12.2012 până la data de 24.3.2014





Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top
IP