Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 25.10.1952
Locul naşterii: Constanta
  Nicolae MOGA
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

 Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională - Membru, de la data de 18.9.2017
Comisia de validare - Membru, de la data de 21.12.2016
Comisia pentru regulament - Preşedinte, de la data de 1.2.2018




 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Turcia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Brazilia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Cote d'Ivoire
- Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat15 dec. 200818 dec. 2012
Senat19 dec. 201219 dec. 2016
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru egalitatea de şanse - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 4.1.2017
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 7.11.2017





Go to top