Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 23.03.1975
  Valer-Daniel BREAZ
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.01 Alba,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat








Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.8.2017
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială - Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 18.12.2018


Istoric Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru coordonarea activităţilor parlamentare necesare pregătirii Preşedinţiei Consiliului Uniunii Europene din primul semestru al anului 2019 - Membru, de la data de 11.10.2017 până la data de 17.12.2018



Go to top