Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Adrian ŢUŢUIANU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Senatori fără apartenenţă la grupurile parlamentare
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 03.12.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru sistematizarea, unificarea şi asigurarea stabilităţii legislative în domeniul justiţiei. Membru, de la data de 27.09.2017
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului privind analizarea și actualizarea cadrului normativ cu incidență în domeniul securității naționale Membru, de la data de 18.04.2018
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Turkmenistan Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Thailanda Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 15.12.2008 29.6.2012
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 21.12.2016 până la data de 31.08.2017
Biroul Permanent Chestor, de la data de 23.10.2017 până la data de 31.01.2018
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 01.02.2018 până la data de 02.09.2018
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 03.09.2018 până la data de 20.11.2018
Istoric Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 01.02.2017
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Membru, de la data de 12.09.2017 până la data de 10.09.2018
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 01.02.2018 până la data de 02.12.2018
Istoric Comisii comune:
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activităţii S.R.I. Preşedinte, de la data de 16.01.2017 până la data de 13.09.2017
Comisia specială de anchetă a Senatului și Camerei Deputaților pentru verificarea aspectelor ce țin de organizarea alegerilor din 2009 și de rezultatul scrutinului prezidențial Membru, de la data de 11.05.2017 până la data de 11.10.2017
Istoric Comisii speciale:
Go to top