Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Răducu-George FILIPESCU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.12 Călăraşi,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru energie, infrastructură energetică și resurse minerale Membru, de la data de 24.09.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Maroc Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Elvetia Secretar, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru comunicații și tehnologia informației Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 23.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top