Data naşterii: 24.01.1957
Locul naşterii: Subcetate, jud. Sălaj
  Găvrilă GHILEA
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.05 Bihor,colegiul 3,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Vietnam
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Grecia
- Membru, de la data de 16.6.2014
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Maroc
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Bolivia
- Vicepreşedinte, de la data de 16.6.2014
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Filipine
- Membru, de la data de 13.2.2013



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 Dec 201219 Dec 2016


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare - Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 24.2.2014





Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top
IP