Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Ionel-Daniel BUTUNOI

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Preşedinte, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru energie, infrastructură energetică și resurse minerale Membru, de la data de 11.09.2018
Comisii comune:
Comisia parlamentară de anchetă a Camerei Deputaților și Senatului pentru verificarea posibilei implicări a Serviciului de Protecție și Pază în activitatea unor partide politice și în activitatea unor lideri ai acestor partide Preşedinte, de la data de 25.09.2018
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului privind analizarea și actualizarea cadrului normativ cu incidență în domeniul securității naționale Membru, de la data de 18.04.2018
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Finlanda Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Algeria Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Danemarca Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.08.2017
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare Membru, de la data de 04.09.2017 până la data de 10.09.2018
Istoric Comisii comune:
Comisia parlamentară de anchetă a Senatului şi Camerei Deputaţilor pentru verificarea activităţii Directorului Serviciului de Protecţie şi Pază Membru, de la data de 20.02.2018 până la data de 26.02.2018
Comisia parlamentară de anchetă a Senatului şi Camerei Deputaţilor pentru verificarea activităţii Directorului Serviciului de Protecţie şi Pază Preşedinte, de la data de 27.02.2018 până la data de 03.04.2018
Comisia parlamentară de anchetă a Camerei Deputaților și Senatului pentru verificarea posibilei implicări a Serviciului de Protecție și Pază în activitatea unor partide politice și în activitatea unor lideri ai acestor partide Membru, de la data de 04.07.2018 până la data de 24.09.2018
Istoric Comisii speciale:
Go to top