Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Sorin ILIEŞIU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Membru afiliat)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media Membru, de la data de 27.06.2016
Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi Membru, de la data de 21.03.2016
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Siria Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Elvetia Membru, de la data de 17.9.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Grecia Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Singapore Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cultură şi media Secretar, de la data de 20.12.2012 până la data de 18.02.2014
Comisia românilor de pretutindeni Membru, de la data de 18.02.2014 până la data de 27.06.2016
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top