Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 06.09.1958
  Emanoil SAVIN
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.31 Prahova,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Italia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Filipine
- Secretar, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Brazilia
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.9.2018
Comisia pentru mediu - Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 18.12.2018





Go to top