Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Paul STĂNESCU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.30 Olt,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 02.09.2019
Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 11.09.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Letonia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Mongolia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Cipru Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 21.12.2016 până la data de 23.10.2017
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 01.02.2017
Comisia pentru agricultură, industrie alimentară si dezvoltare rurală Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 01.02.2017 până la data de 10.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top