Data naşterii: 25.08.1957
  Paul STĂNESCU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.30 Olt,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Chestor 21.12.2016




 Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Uniunea Interparlamentară (UIP)
- Membru, de la data de 1.3.2017

 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Letonia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Mongolia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Cipru
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 Dec 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică şi organizarea teritoriului - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 1.2.2017





Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top
IP