Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 15.04.1959
Locul naşterii: Hida, jud. Salaj
  Gheorghe POP
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.33 Sălaj,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

 Comisii permanente:
Comisia pentru constituţionalitate - Membru, de la data de 5.1.2017
Comisia pentru ape, păduri, pescuit și fond cinegetic - Vicepreşedinte, de la data de 17.9.2018




 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria
- Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Austria
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat15 dec. 200818 dec. 2012
Senat19 dec. 201219 dec. 2016
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru egalitatea de şanse - Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.9.2018
Comisia pentru ape, păduri, pescuit și fond cinegetic - Membru, de la data de 11.9.2018 până la data de 16.9.2018





Go to top