Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Petru-Alexandru FRĂTEAN

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.28 Mureş,colegiul 4,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Preşedinte, de la data de 02.09.2015
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare Membru, de la data de 03.06.2015
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială a Senatului pentru evaluarea stării democrației și a statului de drept în România Membru, de la data de 22.06.2015
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Africa de Sud Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Canada Preşedinte, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 01.09.2015
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top