Limba:
RO EN


  Data naşterii: 03.09.1969
Locul naşterii: Chişinău, Republica Moldova
  Valeriu TODIRAŞCU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,colegiul 12,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Independent
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal Membru afiliat

 Comisii permanente:
Comisia pentru sănătate publică - Membru, de la data de 20.12.2012




 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Mongolia
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Polonia
- Membru, de la data de 13.2.2013



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 dec. 201219 dec. 2016







Go to top