Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

LÁSZLÓ Attila

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.13 Cluj
în data de 11.12.2016, validat în data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 01.02.2017
Comisia pentru sănătate publică Preşedinte, de la data de 22.12.2016
Comisii comune:
Comisia parlamentară de anchetă privind achizițiile și gestionarea stării de urgență Membru, de la data de 30.06.2020
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Senegal Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Guineea Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Argentina Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Forumul Parlamentar European pentru Populaţie şi Dezvoltare (EPF) Membru, de la data de 28.12.2016
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 20.12.2020
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top