Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Irina Elisabeta KOVÁCS

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.33 Sălaj
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru ape, păduri, pescuit și fond cinegetic Membru, de la data de 01.02.2021
Comisia pentru învăţământ, tineret şi sport Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru mediu Secretar, de la data de 22.12.2020
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Sultanatul Oman Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Israel Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Malta Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentară a Procesului de Cooperare în Europa de Sud-Est (AP SEECP) Membru, de la data de 17.2.2021
Adunarea Parlamentara a Mediteranei (APM) Membru, de la data de 17.2.2021
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top