Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Doina SILISTRU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui,colegiul 1,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Membru, de la data de 19.12.2008
Comisia pentru egalitatea de şanse Preşedinte, de la data de 11.09.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 19.12.2008 până la data de 01.09.2010
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 14.09.2011 până la data de 11.09.2012
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top