Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 27.08.1949
  Victorel LUPU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu India
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Belarus
- Secretar, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Malta
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 4.1.2017
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 4.1.2017
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială - Membru, de la data de 5.1.2017 până la data de 1.2.2017
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții - Membru, de la data de 11.9.2018 până la data de 16.9.2018





Go to top