Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Mihail GENOIU

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.17 Dolj
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru românii de pretutindeni Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru antreprenoriat și turism Vicepreşedinte, de la data de 16.02.2022
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisii de anchetă:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Țărilor de Jos (Olanda) Vicepreşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Australia Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativa a Braziliei Preşedinte, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru românii de pretutindeni Secretar, de la data de 22.12.2020 până la data de 20.02.2022
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Comisii anchetă:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top