Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 23.12.1975
  Gabriel-Beniamin LEȘ
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.32 Satu Mare,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

 Comisii permanente:
Comisia pentru comunicații și tehnologia informației - Membru, de la data de 11.9.2018




 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Polonia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Canada
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Senegal
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru constituţionalitate - Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 4.1.2017
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 4.1.2017
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării - Membru, de la data de 5.1.2017 până la data de 3.9.2017
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare - Membru, de la data de 19.2.2018 până la data de 10.9.2018
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională - Membru, de la data de 1.9.2017 până la data de 16.9.2018
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională - Secretar, de la data de 17.9.2018 până la data de 20.11.2018





Go to top