Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Cornel-Cristian RESMERIŢĂ

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru energie, infrastructură energetică și resurse minerale Membru, de la data de 11.09.2018
Comisia pentru mediu Secretar, de la data de 17.09.2018
Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru relaţia cu UNESCO Membru, de la data de 01.03.2017
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Ecuador Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Cehia Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Camera Deputaţilor 15.12.2008 18.12.2012
Camera Deputaţilor 19.12.2012 1.7.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru cultură şi media Secretar, de la data de 05.01.2017 până la data de 16.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top