Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Monica-Cristina ANISIE

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru învăţământ, tineret şi sport Preşedinte, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru românii de pretutindeni Membru, de la data de 22.12.2020
Comisii comune:
Comisia comună pentru integrare europeană dintre Parlamentul României şi Parlamentul Republicii Moldova Membru, de la data de 17.02.2021
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Letonia Preşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Norvegia Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Bosnia si Hertegovina Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Polonia Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Finlanda Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Argentina Vicepreşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Suedia Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top