Data naşterii: 27.06.1973
  Nicolae MARIN
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Chestor 3.9.2018

 Comisii permanente:
Comisia de validare - Membru, de la data de 21.12.2016




 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Argentina
- Secretar, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Mexic
- Secretar, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat19 Dec 201219 Dec 2016
Senat21 Dec 2016 

Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent 1.2.2018 până la data de 2.9.2018

Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării - Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.1.2018
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională - Membru, de la data de 5.2.2018 până la data de 12.2.2018
Comisia pentru transporturi şi infrastructură - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 12.2.2018





Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top