Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Liviu-Titus PAŞCA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru constituţionalitate, libertăţi civile şi monitorizare a executării hotărârilor Curţii Europene a Drepturilor Omului Secretar, de la data de 03.11.2015
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 20.12.2012
Comisia de validare Membru, de la data de 19.12.2012
Comisii comune:
Comisia parlamentară a revoluţionarilor din Decembrie 1989 Secretar, de la data de 21.12.2012
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativa a Braziliei Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Austria Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Cote d'Ivoire Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Ecuador Membru, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 22.11.1996 10.12.2000
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top