Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Cristian-Petru BODEA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.05 Bihor,colegiul 2,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupţiei şi petiţii Membru, de la data de 17.09.2014
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Slovacia Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord Vicepreşedinte, de la data de 13.2.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 08.09.2014 până la data de 21.06.2016
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupţiei şi petiţii Secretar, de la data de 20.12.2012 până la data de 16.09.2014
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 04.02.2015 până la data de 07.06.2016
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top