Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 01.07.1976
  Laura-Iuliana SCÂNTEI
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Irak
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Egipt
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Polonia
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 dec. 2016 

Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent 21.12.2016 până la data de 31.8.2017

Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru constituţionalitate - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 12.9.2017
Comisia pentru cultură şi media - Membru, de la data de 27.12.2016 până la data de 23.9.2018





Go to top