Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Dumitru PELICAN

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,colegiul 4,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Senatori fără apartenenţă la grupurile parlamentare
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupţiei şi petiţii Membru, de la data de 20.12.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Cipru Membru, de la data de 13.2.2013
Grupul parlamentar de prietenie cu Emiratele Arabe Unite Membru, de la data de 10.12.2013
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 19.12.2012 până la data de 01.09.2013
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 18.03.2014 până la data de 12.10.2015
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top